تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
معرفی شرکت سهامی عام

معرفی شرکت سهامی عام

سه شنبه 26 مهر 1401
15:14
سها

شرکت سهامی با شرایط خاصی به ثبت می‌رسد. سرمایه این شرکت به صورت سهام در آمده و در اختیار صاحبان قرار دارند. شرکت‌های سهامی به دو نوع سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می‌شوند. برای ثبت این شرکت‌ها نیاز به مدارک لازمی است که توسط مدیران شرکت تهیه می‌شود. در این مقاله سعی داریم اطلاعات لازم را درباره شرکت سهامی عام در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه شوید.

شرکت سهامی عام چیست؟

شرکت سهامی عام به شرکتی گویند که موسسین این شرکت قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به دست می‌آورند. موسسین این شرکت‌ها باید ابتدا بیست درصد از سرمایه شرکت را تهیه کرده و پس از آن پذیره‌نویسی انجام دهند. مردم با خرید سهام شرکت، سرمایه اولیه را تهیه می‌کنند.

باید ابتدا سی و پنج درصد از سرمایه اولیه شرکت در یکی از بانک‌ها سپرده شود. پس از آن باید اساسنامه شرکت و اظهارنامه به همراه طرح پذیره‌نویسی شرکت برای ثبت آن ارائه گردند. سهام این شرکت‌ها امکان دادو ستد را در بورس دارند.

ویژگی ‌های شرکت سهامی عام

یکی از مهمترین شرایط برای ثبت شرکت سهامی عام وجود مجمع عمومی در این شرکت‌هاست. در این شرکت‌ها باید ۲۰ درصد از سهام اولیه توسط موسسان تامین شود. ۳۵ درصد ا این بیست درصد به عنوان سپرده در بانک قرار گرفته و گواهی آن برای ثبت نیاز است. حداقل سرمایه برای تاسیس این شرکت پنج میلیون ریال بوده و اظهارنامه این شرکت‌ها باید به امضای تمامی مدیران شرکت برسد. انتشار اعلامیه پذیره‌نویسی از مهمترین خصوصیات این شرکت‌هاست. در این شرکت‌هامی‌توان اوراق قرضه را منتشر کرده و برای تشکیل این شرکت‌ها باید حداقل پنج شریک وجود داشته باشد.

نحوه تشکیل شرکت سهامی عام

برای تشکیل شرکت سهامی عام باید مراحل مختلفی طی کرد. اولین مرحله بحث تاسیس شرکت است. برای تاسیس شرکت باید اعمال مادی و حقوقی زیادی توسط شرکای اولیه انجام شود. موسس شرکت باید اقدامات لازم را برای این کار انجام دهد. موسس شرکت می‌تواند یک شخص حقیقی و یا حقوقی باشد. بحث دوم برای شرکت پذیره‌نویسی است.

 پذیره‌نویسی یعنی شخصی متعهد می‌شود که با خرید مقداری از سهام شرکت سرمایه‌ای را برای ادامه روند شرکت پرداخت کند. تمامی اشخاص حقیق و حقوقی می‌توانند در پذیره‌نویسی شرکت کنند. اعلامیه پذیره‌نویسی باید به امضای تمامی موسسین رسیده باشد و ثبت شود. بحث سوم تخصیص سهام شرکت است. پس از اینکه سرمایه شرکت جمع شود باید تعداد سهام هر یک از تعهدکنندگان مشخص شود.

تصویب مزایای خاص و تصویب اساسنامه از دیگر اقدامات لازم برای ثبت شرکت سهامی است. در اساسنامه اطلاعات زیادی درباره مدیران شرکت، محل شرکت، سرمایه شرکت و... وجود دارد. مدیران و بازرسان شرکت باید تعیین شده و آگهی شرکت در روزنامه کثیرالانتشار چاپ گردد. تمامی مدارک لازم برای به ثبت رساندن شرکت سهامی عام باید با دقت بالا فراهم شود.

اساسنامه، اظهارنامه و اطلاعات دقیق هر یک از موسسین باید با دقت بالا فراهم و ارائه گردد. برای به ثبت رساندن شرکت سهامی عام باید یک موسسه معابر را انتخاب کنید تا روند این کار را تسریع بخشد. موسسه ما خدمات لازم جهت ثبت شرکت‌های سهامی را در اختیار شما قرار خواهد داد. برای ثبت شرکت سهامی عام می‌توانید به مجموعه ما مراجعه نمایید. ثبت شرکت‌ها به صورت آنلاین هم انجام‌پذیر هستند.

https://saten.ir/407426/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D9%88-%DA%86%D9%87-%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7/

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم یکی از انواع شرکت‌های سهامی، شرکت سهامی عام نام دارد. این شرکت سرمایه اولیه خود را از طریق موسسین و مردم به دست می‌آورد. برای ثبت این شرکت باید یک سند به عنوان اساسنامه تهیه شود که در آن اطلاعات کامل شرکت وجود دارد. برای اطلاع از چگونگی و نحوه اقدامات لازم جهت ثبت شرکت سهامی عام با ما تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. منتظر پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 12 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|