تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
خبر

گریز ۳۰ درصدی سالمندان از واکسیناسیون

يکشنبه 3 مرداد 1400
12:41
سها

 روزنامه ایران از چرایی مراجعه نکردن سالمندانی که پیامک تزریق واکسن کرونا دریافت کرده‌اند به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: آمارهای رسمی وزارت بهداشت نشان می‌دهد، با گذشت نزدیک به دو ماه از آغاز واکسیناسیون عمومی ۳۰ درصد از گروه‌های فراخوان شده برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون علیه کووید۱۹ مراجعه نکرده‌اند.

نگرانی اصلی این افراد گریزان از واکسن، بی‌اعتمادی و ترس از عوارض واکسن‌های کرونا، تأثیرگذاری کم واکسن‌ها در برابر ویروس کرونا و تبلیغات اشتباه مبنی بر ابتلا و فوت پس از تزریق واکسن کرونا در فضای مجازی است. واکسیناسیون در ایران از دو هفته گذشته با تزریق گروه سنی بالای ۶۰ سال ادامه دارد که البته عمده مرگ‌ومیر فعلی در پیک پنجم کرونا و بستری در آی‌سی‌یو هم مربوط به رده سنی ۵۰ تا ۶۰ ساله‌هایی است که هنوز واکسینه نشده‌اند.

با وجود آن‌که به دلیل ورود واکسن خارجی و در دسترس بودن واکسن داخلی روند واکسیناسیون به‌طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ظرفیت تزریق ۵۰۰ هزار دوز واکسن در روز در کشور فراهم است اما ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت از یک مشکل دیگری پرده برمی‌دارد. به گفته او، بیشترین مشکل این است که برخی افراد بالای ۶۰ و ۷۰ سال به‌رغم دعوت اما تاکنون برای دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند.

گرچه که طبق اعلام حریرچی؛ در افراد واکسینه شده در کشور و در جامعه ۷۰سال به بالا که ۷۰درصد آنها را واکسینه کرده‌ایم میزان مرگ‌ومیر و میزان بستری بشدت کاهش یافته است. طبق برآوردهای وزارت بهداشت؛ جمعیت بالای ۶۰سال کشور، ۹/۵درصد جامعه و حدود ۸میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هستند که بیش از ۷۰درصد مرگ‌ومیر و ۶۰ درصد از موارد بستری به دلیل بیماری کرونا متعلق به این گروه از جامعه است.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 95 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

طراحی داخلی مدرن (modern interior design)

يکشنبه 3 مرداد 1400
12:41
سها

طراحی داخلی منزل چیست؟ اغلب مردم از تفاوت‌های مهم و جزئی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی منزل آگاهی ندارند و این دو شغل را یکسان در نظر می‌گیرند. در ابتدا به بررسی تفاوت‌های دکوراسیون و طراحی داخلی می‌پردازیم تا با شناخت کافی و نسبت به نیاز خود به سراغ دکوراتورها و یا طراحان داخلی بروید و سپس جدیدترین و لوکس ترین طراحی‌های داخلی منازل را به شما معرفی می‌کنیم.

دکوراسیون داخلی (interior decoration)  چیست؟

دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ سازی از پیش طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، مبلمان، اثاثیه و... در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه است. در واقع دکوراسیون داخلی به علم و هنر مربوط است و به ایجاد یک فضا که از نظر زیبایی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید باشد کمک می‌کند.

دکوراتورها در ساخت و ساز ساختمان‌ها دخیل نیستند؛ رابطه‌ای با معماران و پیمانکاران ندارند و فعالیت آن‌ها زمانی آغاز می‌شود که فعالیت‌های ساختمانی به پایان رسیده باشد و بیشتر با سازندگان مبلمان، مجسمه سازان و متخصصین صنایع دیگر در ارتباط هستند. طراحی داخلی منزل در مواردی که در ادامه گفته می‌شود توسط دکوراتورها انجام می‌گیرد.

دکوراتورها با دوره‌ها و آموزش‌هایی که در زمینه‌ی سبک ساختمان‌ها، سبک مبلمان، طراحی اتاق و... می‌بینند می‌توانند مراجعین را در انتخاب تم مناسب برای فضای مورد نظر و همچنین در انتخاب و خرید وسایلی همچون مبلمان، پرده، کاغذدیواری، اکسسوری و... راهنمایی کنند که این کار به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری است.

طراحی داخلی (interior design) چیست؟

طراحی داخلی یکی از شاخه‌های طراحی معماری است و اصولا طراح داخلی سر پروژه‌ی ساخت یا بازسازی ساختمان حاضر می‌شود و تسلط کامل بر پروسه‌ی طراحی معماری دارد. طراحی داخلی به تحصیلات آکادمیک و فعالیت‌های عملی نیاز دارد و دروسی را درباره‌ی رنگ و پارچه، طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، نقاشی، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری و... می‌گذرانند. طراحی داخلی منزل در این زمینه بخشی از کار می‌باشد.

در شکل استاندارد یک پروسه‌ی مهندسی، از ابتدای پروژه، طراح داخلی و معمار تا پایان پروژه با یکدیگر در ارتباط‌اند. از دیگر وظایف یک طراح داخلی می‌توان به تایید متریال مورد استفاده اشاره کرد که آیا متریال مورد نظر برای عایق بندی صدا، گرما و... مناسب است یا خیر.

با توجه به نکات گفته شده، هنگامی که به تغییرات ساختاری مانند برداشتن یا گذاشتن، نصب پارتیشن، افزودن در و پنجره و ... در خانه یا محل کار خود نیاز دارید بهتر است به سراغ طراحان داخلی بروید و هنگامی که فقط قصد تغییر در چیدمان خانه یا انتخاب وسایل سازگار و مناسب با محیط مورد نظرتان را دارید به سراغ یک دکوراتور حرفه‌ای بروید.

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که یک طراح داخلی منزل می‌تواند کار دکوراتور نیز انجام دهد اما عکس آن صادق نیست؛ زیرا همانطور که گفته شد طراحی داخلی نیازمند آموزش‌های تخصصی است.

طراحی داخلی مدرن (modern interior design)

طراحی مدرن تجسم‌ها و تعریف‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد؛ به همین دلیل تعریف قطعی ندارد؛ اما میتوان گفت طراحی داخلی مدرن به انعکاس حرکت هنر مدرن در فضای داخلی خانه اشاره دارد و چندین ویژگی اصلی طراحی به طور همزمان در طول طراحی مدرن دیده می‌شود. می‌توان گفت مدرنیسم طرد شکوفایی سبک‌هایی از طراحی مانند گوتیک، رنسانس و ویکتوریا بود.

طراحی داخلی منزل در سبک مدرن تضادی از طراحی‌هایی بود که در آن‌ها از بافت‌های سنگین، کنده‌کاری‌ها و رنگ‌های چوبی در خانه استفاده میشد؛ زیرا بیشتر اجزای طراحی مدرن، از مبلمان و وسایل گرفته تا شکل و شمایل اتاق‌ها، شامل خطوط تمیز و مستقیم، کاشی‌های بزرگ با لبه‌های اصلاح شده، قفسه‌های تعبیه شده درون دیوار، عدم قالب گیری برای اصلاح پنجره‌ها، دیوارها، درها، استفاده از رنگ‌های خنثی به جای رنگ‌های جیغ، استفاده از اشکال هندسی با زوایایی منحنی شکل، نقاشی‌های ساده و آینه‌های اغلب بدون فریم و... می‌باشد.

همچنین مینیمالیسم نقشی جدایی ناپذیر در طراحی مدرن و معاصر دارد. اصول مینیمالیسم به این معناست که هیچ جزئیات اضافه‌ای مانند ستون، تزیینات کابینت، استفاده‌ي‌‌ بیش از حد از رنگ یا استفاده‌ی بیش از حد از منسوجات قابل توجیه نیست.

و در نهایت می‌توان گفت امروزه محبوبیت طراحی داخلی مدرن، به دلیل سادگی، زیبایی، راحتی و چشم‌نواز بودنش است و طرفداران زیادی دارد.

طراحی داخلی کلاسیک (classic interior design)

می‌توان گفت سبک کلاسیک در طراحی داخلی منزل از مد خارج نشده و هیچگاه قدیمی نمی‌شود. بلکه همواره لوکس به نظر می‌رسد و اغلب فضای مجلل و سلطنتی را ایجاد می‌کند. به همین دلیل کسانی که معماری و طراحی کلاسیک را انتخاب می‌کنند اغلب ثروتمندان و افرادی هستند که به سنت و فرهنگ گذشته بیشتر از مدرنیسم اهمیت می‌دهند و به اصالت خود پایبند هستند.

از ویژگی‌های سبک کلاسیک می‌توان به نظم، تعادل، ظرافت، تقارن، تجمل گرایی، استفاده از رنگ و متریال طبیعی، ارتفاع زیاد سقف، ستون‌های بلند، پرده‌های سرتاسری و مجلل، مجسمه‌های برنزی، پتینه کاری و گچ‌بری سقف یا دیوارها و... اشاره کرد. همچنین در این سبک از رنگ‌های ملایم و گرم مثل طلایی، بژ، خاکستری، کرم، قرمز، زرد، صورتی مات و... استفاده می‌شود.

در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک، از مبلمان چوبی و طرحدار، مصالح طبیعی مانند سنگ، مرمر، چوب و همچنین پارچه‌هایی از جنس پنبه، کتان، مخمل و ابریشم استفاده می‌شود.

طراحی داخلی منزل کوچک

امروزه خانه‌های بزرگ و ویلایی جای خود را به آپارتمان‌های کوچک داده‌اند و چگونگی استفاده از این فضا به بهترین نحو برای چیدمان وسایل به دغدغه‌های اغلب مردم اضافه شده است. این تفکر نادرست وجود دارد که اگر منزل ما فضای کوچکی داشته باشد نمیتوان چیدمان خوبی انجام داد و دلگیر و شلوغ به نظر می‌رسد، اما اینطور نیست. میتوان با یک طراحی مناسب و نهایت استفاده از فضا، خانه‌ای لوکس و دلباز داشت و چیدمان دکوراسیون را به بهترین شکل انجام داد.

پیش از این به بررسی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل در دو سبک مدرن و کلاسیک پرداختیم. اگر مایلید دکوراسیون منزل خود را به کلی تغییر دهید و نمی‌دانید کدام سبک را انتخاب کنید باید گفت برای منازل کوچک و آپارتمانی و متراژهای زیر ۱۰۰ متر، سبک مدرن بهترین انتخاب برای شماست. زیرا وسایل مورد استفاده در سبک کلاسیک معمولا بزرگ، سنگین و جاگیر هستند  و با قرارگیری در خانه‌های کوچک سبب بی نظمی و شلوغی می‌شوند.

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های منزل شماست. پس اگر قصد بازسازی و طراحی داخلی منزل خود را دارید باید توجه کنید که هنگام بازسازی آشپزخانه، تعداد کابینت‌ها را به گونه‌ای کاربردی افزایش دهید و بهتر است از رنگ‌های روشن، سرد در نورپردازی و رنگ کابینت‌‌ها استفاده کنید. زیرا رنگ‌های تیره بیشتر باعث می‌شود فضای شما کوچک به نظر برسد و برای خانه‌هایی که متراژ پایینی دارند مناسب نخواهد بود.

 هنگام طراحی اتاق پذیرایی و نشیمن و یا حتی آشپزخانه و اتاق خواب می‌توانید روی دیوارها قفسه، شلف و باکس نصب کنید و وسایل ضروری خود را در آنها قرار دهید. همچنین در طراحی این فضا بهتر است از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده کنید و رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم و... را انتخاب کنید تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد.

 

بهترین شرکت طراحی و بازسازی ساختمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک شرکت طراحی و بازسازی ساختمان برای اینکه یک طراحی داخلی منزل عالی و دکوراسیونی بی نقص داشته باشد نکاتی که در ادامه آورده‌ایم را رعایت می‌کند:  

برنامه ریزی در طراحی و دکوراسیون داخلی

برنامه ریزی مهم‌ترین بخش برای شروع هر کاریست. برنامه ریزی در طراحی و دکوراسیون داخلی یعنی نیاز مشتری را بسنجید، برای آن هدف‌گذاری کنید و پس از بررسی شرایط مالی شروع به کار کنید. همچنین بدست آوردن اطلاعات در خصوص فهمیدن سلیقه‌ی مشتری در زمینه‌ی انتخاب متریال، اثاثیه و ... را می‌توان در این برنامه‌ریزی جای داد.

در نظر گرفتن خواسته‌ی مشتری

طراحان داخلی و دکوراتورها باید در وهله‌ی اول به شرایط مالی مشتری، فضای مورد نظر، سبک زندگی و زمان بندی مد نظر مشتری توجه کنند تا خروجی کار، مطلوب هر دو طرف باشد. طراحی داخلی منزل بایستی تماما طبق نظر مشتری در سایه نظریات کارشناسی مهندسین و شرکت پیمانکار انجام شود.

تعیین سبک دکوراسیون

سبک، تعیین کننده‌ی ماهیت اصلی دکوراسیون است و تنوع زیادی دارد. مدرن، مینیمال، صنعتی، اسکاندیناوی، فرانسوی، هالیوودی، شرقی، همپتون و ... از جمله سبک‌های دکوراسیون است که باید همان ابتدا، متناسب با فضا و سلیقه‌ی مشتری تعیین گردد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر فضا و روحیه‌ و نشاط افراد است. نورپردازی باعث کوچک به نظر رسیدن فضا یا بزرگ به نظر رسیدن آن می‌شود. پس باید توجه کرد که در فضاهای بزرگ از نورهای متمرکز استفاده کنید و در فضاهای کوچک با توزیع یکنواخت نور از دلگیر شدن و کوچک به نظر رسیدن فضا جلوگیری کنید.

کیفیت مواد اولیه

طراح داخلی باید به متریال و مصالح ساختمانی هنگام ساخت یا بازسازی منازل و یا حتی هنگام انتخاب وسایل مورد نظر، توجه کند تا از کیفیت مقبولی برخوردار باشند. طراحی داخلی منزل با استفاده از متریال مناسب منجر به رضایت مشتری می‌شود؛ چرا که بودجه مشتری همیشه اولویت بر همه چیز دارد.

تاثیر رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ‌ها نباید تنها بر اساس سلیقه و علاقه دکوراتور و طراح انتخاب شوند. بلکه باید با روانشناسی رنگ‌ها آشنا باشند و متناسب با روحیه‌ی افراد رنگ اتاق‌ها را تعیین کند.

توجه به اصول دکوراسیون

اصول طراحی دکوراسیون شامل تناسب بین اجزا، تعادل، الگو، تاکید و هارمونی می‌باشد. برای اینکه در پایان، خروجی کار رضایت‌بخش باشد؛ باید به این اصول توجه کرد. در نظر داشته باشید که به کارگیری این اصول برای هر سبک متفاوت است اما ماهیت کلی آن یکسان می‌باشد.

در این مطلب سعی بر این بود شما را با اصول طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی و تفاوت‌های آن‌ها آشنا کنیم تا برای دیزاین و دکوراسیون منازل خود از آن بهره کافی را ببرید.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 98 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

۱۱ توصیه‌ دندان‌پزشکی در دوران کرونا

پنجشنبه 20 خرداد 1400
11:44
سها

 انجمن دندانپزشکان انگلیس تخمین زده است که از زمان شروع بیماری کرونر قلب 19 میلیون مراجعه به دندانپزشکی کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است. بنابراین ممکن است که میزان بیماری های دهان افزایش یافته باشد. بنابراین ، مراقبت از دهان و دندان در این دوره بسیار مهم است.

 
اگر می خواهید به دندانپزشک خود مراجعه کنید ، توصیه می شود از طریق تلفن یا ایمیل با آنها تماس بگیرید تا ببینید آیا ویزیت لازم است یا خیر. قبل از مراجعه از مشاوره آنلاین یا تلفنی استفاده کنید.
 
اگرچه تصور می شود دندانپزشکان در معرض بیماری Covid-19 هستند ، اما مطالعه ای که اخیراً روی 2200 دندانپزشک آمریکایی انجام شد نشان داد که کمتر از 1٪ آنها در طی یک ماه به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا می شوند. دندانپزشکان برای بهبود سلامت دندان به کنترل عفونت و مراقبت روزانه توجه می کنند. بیشترین خطر بالقوه انتقال ویروس کرونا از طریق استفاده از ابزارهایی مانند مته های دندانپزشکی یا مقیاس دهنده های اولتراسونیک است.
 
1- اکنون که می توانید کمتر به دندانپزشک مراجعه کنید ، برای مراقبت از دندان های خود چه کاری می توانید انجام دهید؟
 
بیشتر مشکلات دندانی قابل پیشگیری هستند. مسواک زدن صبح و شب ، هر بار دو دقیقه ، به طور کلی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه کافی است. با این حال ، مطالعات نشان داده است که افراد به طور متوسط ​​43 ثانیه مسواک می زنند.
 
2- از چه نوع خمیردندان استفاده کنیم؟
 
هر خمیر دندان حاوی فلوراید کار شستشو را انجام می دهد. نه تنها به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند ، بلکه روند پوسیدگی موجود را نیز کند می کند.
 
3- آیا مسواک برقی ایده خوبی است؟
 
آنچه که با آن مسواک می زنید اهمیت کمتری نسبت به مسواک زدن دارد. استفاده از مسواک دستی برای هر بار دو دقیقه و دو بار در روز مفید است. مسواک برقی نیز همین طور است. بعضی از مسواک های برقی دارای تایمر یا حتی برنامه هستند تا به شما در دقت بیشتر کمک کنند.
 
4- هر چند وقت یکبار باید مسواک خود را عوض کنیم؟
 
دندانپزشکان توصیه می کنند که هر سه ماه یکبار مسواک یا سر مسواک خود را عوض کنید. تعداد بسیار کمی از افراد این کار را انجام می دهند. تحقیقات نشان می دهد که ما هر هفت تا هشت ماه مسواک خود را عوض می کنیم.

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 130 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد

پنجشنبه 20 خرداد 1400
11:43
سها

 در این قسمت متن آهنگ های حمید هیراد به همراه عکس نوشته های زیبای آهنگ های حمید هیراد را آماده کرده ایم. او خیلی زود به خاطر سبک منحصر به فردش مشهور شد ، قبلاً با Puzzle band کار می کرد ، اما اکنون او به تنهایی میلیون ها طرفدار دارد. حمید هیراد مدتی درگیر حواشی زیادی بود اما او با به اشتراک گذاشتن چند فیلم از اجرای زنده خود به مکالمه پایان داد.

در ادامه متن بهترین آهنگ های حمید هیراد را با هم مرور می کنیم. با ذخیره متن ها و عکس های امروز می توانید از آنها به عنوان پست های اینستاگرامی خود استفاده کنید. امروز صفحه رسمی حمید هیراد را نیز مرور خواهیم کرد. در شبکه اجتماعی اینستاگرام و همچنین از فعالیت های مجازی وی مطلع شده ایم ، با مجله آنلاین پارس ناز همراه باشید.
لینک دانلود آهنگ جدید حمید هیراد:

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 102 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

تایمر آبیاری قطره ای و دیجیتال

يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
14:26
سها

این راه نیز صرف نظر از زمانی که جهت انتقال ماشین به کارواش تلف میشود، شامل معطلی ماشین در کارواش و موارد دیگر نیز میگردد. موارد زیادی در قیمت یک پمپ تاثیرگذار هستند که میتوان به برند، نوع موتور و میزان قدرت اشاره کرد و معمولاٌ پمپهایی با قدرت پایینتر قیمت کمتری نسبت به مدلهایی با قدرت بالاتر دارند. از این لوازم مصرفی میتوان به نازل کفپاش، شوینده های مخصوص، جاروی کارواش و مبلشوی اشاره کرد. بعد از عبور آب از فیلتر دستگاه وارد پمپ کارواش صنعتی می شود این پمپ توسط نیرویی که از موتور دریافت می کند وظیفه تنظیم فشار پاششی اب را دارد. کنترل خروجی آب و تنظیم آن توسط ماشه برعهده کاربر است. پمپ: تنظیم شدت فشار آب خروجی و میزان آب خروجی (دبی آب) را بر عهده دارد و از نوع پیستونی بوده و دارای طول عمر بالا هستند. برای مثال تمامی دستگاه های واترجت صنعتی دارای قابلیت پاشش مواد شوینده نمی باشند. شاید با نگاه به قیمت واترجتها بخصوص قیمت پمپ کارواش و برندهایی مانند پمپ کارواش اینتر خرید یک پمپ برای شما بسیار نامعقول به نظر برسد؛ اما احتمالا هزینهها را اشتباه برآورد نمودهاید؛ چون همانطور که گفتیم داشتن یک پمپ از هزینههای جانبی زیادی جلوگیری میکند.

شما میتوانید با اختصاص دادن زمانی بسیار کمتر از به کارواش بردن ماشین، در پارکینگ یا گاراژ خود آن را بشویید. قیمت تایمر آبیاری بسیار مناسب بوده و با اندکی هزینه میتوانید به گیاهان خود رسیدگی ویژه ای داشته باشید و در مصرف آب صرفه جویی کنید. هنگامی خانه نیستید یا فراموش میکنید به گیاهان خود آب دهید در صورتی که تایمر قطره ای داشته باشید به صورت خودکار در زمان مشخص و به مقدار مشخص آبیاری آغاز میشود. به عنوان مثال، اگر صاحب یک خودرو هستید و برای نظافت آن وقت کافی را ندارید، یا برای شستشوی محوطه خانه یا راهروهای ساختمان وقت زیادی صرف میکنید، خرید یک پمپ کارواش میتواند گزینه بسیار جذاب و مناسبی برای شما باشد. این نوع از کارواش میتواند به برق تکفاز و سه فاز وصل شود. استفاده از واترجت مزایای گوناگونی بههمراه دارد که ما به طور کلی، چند مورد از این مزایا را برای شما عزیزان تحلیل نمودهایم تا با تسلط بر این آموختهها، بتوانید بسنجید که چه مقدار به این دستگاه نیاز دارید و آیا این دستگاه میتواند تحولی در کارهای شما ایجاد کند یا خیر. واترجت آب گرم متحرک MH 2M در کلاس متوسط و جهت کار های معمول برای استفاده جهت به انجام رساندن امور روزمره که نیاز به تداوم ندارند و دائمی نمی باشند ، مناسب است.

دو عامل کلیدی بهره گیری از واترجت آب گرم MH 2M در فروشگاه ها ، گاراژ های کوچک و مزرعه و دامداری های کوچک بمی توان به مجهز بودن دستگاه به پمپ پیشرفته با توانایی گردش1450 دور در دقیقه و می باشد , و دیگر عامل که طول عمر دستگاه را ضمانت می کند ، پیستون های سرامیکی آن است که ضد زنگ بودن این پیستون ها بر قابلیت های دستگاه می افزایند . پاشش آب به منظور شستشوی فشار قوی تجهیزات از مزایای برخورداری از واترجت آب گرم MH 2M می باشد. لازم به ذکر است که مدلهای سنگین و قوی سر و صدایی بیشتری ایجاد میکنند. فشار آب وارده به دستگاه به وسیله پمپ فشار قوی افزایش یافته و از طریق قسمتی که به آن لنس گفته میشود و در انتهای آن دسته و ماشه قرار دارد از آن خارج میشود. در بخشی از این مطلب؛ ما به شما درباره نحوهی کارکرد و اجزای تشکیل دهنده پمپ توضیح دادیم. علاوه بر آن، لوازم مصرفی کارواش نیز در این دسته قرار میگیرند.

برای نمونه، نازل سند بلاست دارای دو ورودی است، یکی برای آب و دومی برای ماسه مخصوص که بوسیله آن، می توان انواع زنگ آهن، رنگ پوسته شده و … به جز این، وقتی شما خودروی خود را به کارواش میبرید نه تنها در طول راه بنزین مصرف میکنید؛ بلکه ممکن است هزینه زیادی نیز برای شست و شوی ماشینتان متحمل شوید. حتما در نظر بگیرید دستگاهی که قصد خریدش را دارید، لوازم یدکیاش در بازار موجود باشد تا در صورت خرابی دچار دردسر نشوید. همانطورکه گفتیم توان این شیرها محدود است و در صورت عدم استفاده درست از این وسیله شاهد خرابی و عدم کارکرد دستگاه خواهیم بود. اگر با این وسیله آشنایی ندارید یا اطلاعاتی که دارید محدود میباشد، ما در ادامه این متن به شما توضیحات لازم را ارائه میدهیم. حتی اگر قصد شستشوی محوطه بزرگی مانند سالن یا نمای یک ساختمان را دارید، پمپ کارواش به شما کمک میکند تا زمان کمتری را صرف این کار نمایید. افراد پرمشغله نمیتوانند دقایق بسیار زیادی از زمان خود را برای کار سادهای مثل شستن ماشین شخصی خود صرف کنند؛ پس سریعترین راه برای آنها، بردن ماشین به کارواش میباشد.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 139 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

راهکارهایی برای افزایش عمر مفید باتری اورجینال گوشی های هوشمند

چهارشنبه 27 اسفند 1399
12:30
سها

 

راهکارهایی برای افزایش عمر مفید باتری اورجینال گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمنده امروزه به یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز زندگی اکثریت افراد در سراسر دنیا تبدیل شده است به گونه ای که برخی از افراد مهمترین امورات شغلی و زندگی خود را با استفاده از این وسیله هوشمند انجام می دهند، اما این گوشی ها برای این که بتواند مورد استفاده قرار گیرند به منبع انرژی نیاز دارند که برای این منظور شرکت های سازنده برای آن ها باتری های شارژی را در نظر گرفته اند که کاربر از طریق اتصال گوشی به برق انرژی موردنیاز برای کارکرد روزانه را تامین می کند.

امروزه از بهترین نسل این باتری ها شارژی به نام لیتیوم یونی برای گوشی های هوشمند استفاده می شود، اما نکته ای که در مورد این باتری ها وجود دارد این است که به مرور زمان دچار افت کیفیت می شوند و بعد از گذشت مدتی زمانی  قادر به تامین انرژی مورد نیاز دستگاه نخواهند بود و بایستی برای تعویض آن اقدام کنید.

 

اما کاربر می تواند با رعایت برخی نکات مراقبتی که برای باتری موبایل وجود دارد این مدت زمان را افزایش دهد در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین روش های مراقبتی برای افزایش عمر مفید باتری اورجینال موبایل بپردازیم برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید:

·      کاهش سیکل های شارژ

یکی از عوامل مهم در کاهش ظرفیت باتری اورجینال موبایل کمتر شدن تعداد سیکل های شارژ است، به طور میانگین برای اغلب باتری ها با هر میزان ظرفیتی 300 الی 600 چرخه شارژ در نظر گرفته می شود که هر چقدر تعداد این چرخه کمتر شود در افت ظرفیت آن نیز تاثیر خواهد گذاشت، از این رو کاربر باید سعی کند تا جایی که امکان دارد مصرف شارژ باتری را کاهش دهد برای این منظورر می توان از روش های بهینه سازی که در تنظیمات دستگاه قرار دارد استفاده کنید، به عنوان مثال با کم کردن نور صفحه نمایش- عدم استفاده از تصاویر متحرک برای صفحه نمایش- خاموش کردن دیتا و بلوتوث در صورت عدم نیاز و... می توانید تا حد زیادی در مصرف انرژی باتری صرفه جویی کنید.

·      جلوگیری از داغ شدن گوشی

افزاش دما یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کاهش ظرفیت باتری است از این رو از داغ شدن گوشی و باتری جلوگیری کنید، برای این منظور لازم است نکاتی را به منظور جلوگیری از داغ شدن گوشی رعایت کنید به عنوان مثال از قرار دادن گوشی در محیط هایی که دمای بالایی دارد جلوگیری کنید- زمانی که گوشی به شارژر متصل است از ان استفاده نکنید- از شارژر اصلی گوشی برای فرایند شارژدهی استفاده کنید و... رعایت موارد فوق الذکر تاثیر زیادی در افزایش عمر مفید باتری اورجینال موبایل دارد.

 

·      از اتصال شبانه گوشی تا صبح به شارژر جلوگیری کنید

از دیگر نکات مراقبتی که می تواند مانع از کاهش سریع ظرفیت باتری شود پرهیز از اتصال شبانه باتری با شارژر است، اگر چه گوشی های هوشمند امروزی به محض این که شارژ باتری فول شود به صورت خودکار مانع از ورود انرژی الکتریکی به باتری می شوند اما برخی از برنامه ها و اپلیکیشن های فعال بر روی گوشی وجود دارد که انرژی باتری را مصرف می کنند و زمانی که 1 درصد شارژ باتری مصرف شود مجددا اتصال شارژر برقرار می گردد و از این طریق ممکن است فرایند شارژدهی تا چندین مرحله قطع و وصل شود  که موجب گرم شدن و آسیب رساندن به باتری و کاهش عمر مفید آن می شود.

·      شارژ باتری را میان 40 الی 80 درصد نگه دارید

یکی دیگر از راهکارهایی که می تواند در افزایش عمر مفید باتری اورجینال تاثیرگذار باشد ممانعت از خالی شدن کامل شارژ باتری  است، توجه داشته باشید که شارژ باتری خود را کنترل کنید قبل از این که درصد شارژ زیر 20 درصد برسد ان را به شارژر متصل کنید، همچنین قبل از این که شارژ باتری کاملا فول شود اتصال آن را از شارژر قطع کنید، برای این منظور سعی کنید که همیشه شارژ باتری را میان 40 الی 80 درصد نگه دارید.

 

خرید باتری اورجینال هواوی از فونی شاپ

روش های فراوانی برای افزایش عمر مفید باتری وجود دارد که ما در این مقاله به ذکر مهم ترین آن ها پرداختیم، اما این را در نظر داشته باشید که شما با رعایت نکات فوق الذکر تنها می توانید مدت زمان عمر مفید باتری را افزایش دهید لذا در هر صورت ظرفیت باتری زمانی به پایان می رسد و بایستی برای تعویض آن اقدام کنید فراموش نکنید حتما در زمان تعویض باتری اورجینال را خریداری کنید برای این منظور مرکز فروش انلاین باتری اورجینال فونی شاپ https://fonishop.com را به شما پیشنهاد می دهیم که با خیالی آسوده از اصل بودن محصولات این فروشگاه اینترنتی برای خرید و تعویض باتری خود اقدام کنید.

 

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 139 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد امدادرسانی به خودرو‌های گرفتار در برف در سیاهکل

شنبه 16 اسفند 1399
0:59
سها

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از امدادرسانی عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به خودرو‌های گرفتار شده ناشی از برف در محور سیاهکل به دیلمان خبر داد.

 

                          امدادرسانی به خودرو‌های گرفتار در برف در سیاهکل
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سیاوش غلامی از امدادرسانی به خودرو‌های گرفتار در برف خبر داد و اظهار کرد: در پی بارش برف در مسیر سیاهکل به دیلمان در مسیر گردنه لاریخانی تعداد زیادی از خودرو‌ها به دلیل نداشتن زنجیر چرخ در جاده‌ها متوقف شده که با اطلاع رسانی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان دو تیم از سیاهکل و دیلمان عازم منطقه شد.

وی با اشاره به امدادرسانی عوامل امدادی جمعیت هلال احمر، افزود: نجاتگران جمعیت هلال احمر پس از اعزام به منطقه مذکور نسبت به امدادرسانی به مسافرین و خودرو‌های گرفتار اقدامات لازم را انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به عملیات عوامل امدادی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: این عملیات در ساعت ۱۵:۰۰ روز جاری آغاز شد و با فعالیت نجاتگران سیاهکل و دیلمان بیش از دو ساعت با همکاری اداره راهداری شهرستان، مسیر بازگشایی و عبور و مرور با زنجیر چرخ به حالت عادی در آمده است.

غلامی تاکید کرد: هموطنان جهت طی عبور از این مسیر حتما، زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند.

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 112 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

اسامی پرطرفدار دخترانه و پسرانه در سال ۹۹

شنبه 16 اسفند 1399
0:58
سها

 روابط عمومی ثبت‌احوال کشور آمار وقایع ۴ گانه و اسامی پرطرفدار در سال ۹۹ را اعلام کرد.

 

                          اسامی پرطرفدار دخترانه و پسرانه در سال ۹۹

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، براساس اعلام ثبت‌احوال فراوانی ۲۰ نام اول پسران در سال ۱۳۹۹؛ امیرعلی، محمد، علی، امیرحسین، حسین، آراد، ابوالفضل، آریا، سامیار، امیرعباس، محمدحسین، محمدطاها، آی هان، کیان، ماهان، امیرمحمد، علیرضا، محمدرضا، مهدی، محمدمهدی است.

همچنین براساس این گزارش فراوانی ۲۰ نام اول دختران در سال ۱۳۹۹ فاطمه، زهرا، رستا، حلما، زینب، آوا، مرسانا، یسنا، نازنین زهرا، فاطمه زهرا، ریحانه، آیلین، همتا، باران، رها، هانا، دلوین، نیلا، نفس و بهار است.

براساس اعلام سازمان ثبت‌احوال میانگین سنی مادر در ولادت‌های ثبت‌شده در کل کشور ۲۹.۲۷ و همچنین میانگین سن پدر در ولادت‌های ثبت‌شده در سال ۹۹ در کل کشور ۳۴.۱ است.

براساس اعلام ثبت‌احوال میانگین سن مادر در ولادت‌های ثبت شده به تفکیک شهری و روستایی در سال ۱۳۹۹ در ولادت‌های ثبت‌شده در کل کشور ۲۹.۲۷ است. همچنین میانگین سن مادر در مناطق شهری ۲۹.۵۹ و میانگین سن مادر در مناطق روستایی ۲۸.۲۸ است.

همچنین براساس اعلام ثبت‌احوال میانگین سن پدر در ولادت‌های ثبت شده به تفکیک شهری و روستایی در سال ۱۳۹۹ در کل کشور ۳۴.۱ است. همچنین میانگین سن پدر در مناطق شهری ۳۴.۳ و در مناطق روستایی ۳۳.۳ است.

براساس این گزارش میانگین سن ازدواج‌های ثبت شده بر حسب نقاط شهری و روستایی در سال ۱۳۹۹ در کل کشور ۲۹.۸۴ است. همچنین میانگین سن زوج در مناطق شهری ۳۰.۱۰ و در مناطق روستایی میانگین سن زوج ۲۷.۹۴ است.

همچنین براساس اعلام ثبت‌احوال کشور میانگین سن زوجه در کل کشور ۲۴.۸۹ است همچنین میانگین سن زوجه در مناطق شهری ۲۵.۲۳ و در مناطق روستایی ۲۲.۴۱ است.

میانگین سن ازدواج بار اول زوجه بر حسب نقاط شهری و روستایی در سال ۱۳۹۹ در کل کشور۲۳.۳۴ است همچنین میانگین سن ازدواج زوجه در بار اول در مناطق شهری ۲۳.۶۲ و در مناطق روستایی ۲۱.۴۴ است.

براساس اعلام ثبت احوال کشور میانگین سن طلاق‌های زوج بر حسب نقاط شهری و روستایی در کل کشور ۳۷.۶۰ است و در مناطق شهری ۳۷.۸۱ و در مناطق روستایی ۳۴.۷۹ است.

همچنین میانگین سن طلاق‌های زوجه بر حسب نقاط شهری و روستایی در کل کشور ۳۲.۷۸ بوده و به تفکیک در مراکز شهری ۳۳.۰۱ و در مناطق روستایی ۲۹.۵۵ است.

 
 
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 115 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

پارکینگ موتور سیکلت‌های توقیفی در همدان

شنبه 16 اسفند 1399
0:57
سها

در حدود ۱۲۰۰۰ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده در پارکینگ‌های همدان وجود دارد که بعضی از ان‌ها به علت عدم مراجعه مالکان با رسوب و پوسیدگی مواجه شده است. در راستای اجرای طرح آزاد سازی موتورسیکلت‌های بدون منع قضایی که از ابان ماه آغاز شده است، حدود ۷۶۰۰ دستگاه موتورسیکلت از این پارکینگ‌ها ترخیص شده اند. همچنین این طرح تا اواخر اسفند ماه ۹۹ در همدان ادامه دارد. / عبدالرحمن رافتی

 

 
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 147 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|